Przepis na domową maseczkę do włosów

Przepis na domową maseczkę do włosów

włosy      Kilka miesięcy temu moja mama zdradziła mi przepis na bardzo prostą, domową maseczkę do włosów. Do jej przygotowania niezbędne nam będą: 2-3 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny, żółtko jednego jaja (swojskie jajo byłoby najlepsze, ale jeśli nie mamy do takiego dostępu – może być też zwykłe) i 2-3 łyżki oliwy z oliwek. Wszystkie składniki umieszczamy w szklance i mieszamy. Bardzo ważne jest, żeby masy nie ubić, to nie kogel-mogel! :) Odżywka jest już gotowa do nałożenia.

     Do łazienki zabieramy ze sobą przygotowaną maseczkę, folię kuchenną lub zwykłą reklamówkę, ręcznik, który na pewno się pobrudzi. Myjemy włosy jak zwykle, odsączamy nadmiar wody ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym i rozpoczynamy aplikację maseczki. Najlepiej jest ją wylać na głowę bezpośrednio ze szklanki i wtedy wmasować we włosy. Można też małymi partiami wylewać maseczkę na dłoń i rozprowadzać na głowie, od nasady aż po końcówki włosów. Teraz na włosy nakładamy reklamówkę lub owijamy je folią kuchenną – szczelnie! Bo masa może wyciekać. Następnie głowę obwijamy ręcznikiem – robiąc „turban” i spłukujemy po około 20-30 minutach. Ja nie nakładam już żadnej dodatkowej odżywki.

      Ważna rada: na początku, włosy mogą się trochę plątać, ale po kilku aplikacjach wyraźnie są już odżywione, lepiej się układają, są bardziej miękkie i błyszczące. Warto jest robić sobie taką kurację na przykład co drugi dzień, przez kilka dni. Efekty są super Polecam!