Kawiorowy manicure

Kawiorowy manicure

     Kawiorowy manicure szturmem wdarł się na listę modnych trendów tego sezonu. Zestawy do jego wykonania znajdziecie między innymi w Sephorze oraz Douglasie. Douglas oferuje markę ANNY Art Of Pearls w cenie 99 zł, a Sephora markę Ciate, gdzie cena jednego zestawu wynosi około 80 złotych.

   Na czym to polega? Chodzi o dokładne pokrycie płytki paznokcia kolorowymi małymi kuleczkami, które w wyglądzie przypominają kawior. Trend jest hot! Zobaczcie, czego potrzebujecie by wykonać go w domu.

Po 1. Lakier bazowy. Jest to lakier którym najpierw pomalujemy płytkę paznokcia. Są dwie zasady doboru lakieru bazowego. Albo wybierzemy odcień identyczny z kolorem perełek (lub zbliżony – na przykład czerń i ciemnosrebrne perełki) albo zdecydujemy się na w pełni kontrastowy odcień.

Po 2. Lakier utrwalający. Nim pomalujemy paznokcie już po nałożeniu kawioru/kuleczek i to on pozwoli nam przedłużyć żywotność manicure. Najbardziej polecane są zwykłe, bezbarwne lakiery, które nie zmienią koloru kulek.

Po 3. Kawior, a właściwie kuleczki, perełki. W kolorze, który sobie wymarzymy.

    Sposób wykonania: paznokcie malujemy lakierem bazowym. Na jeszcze mokrą powierzchnię lakieru wysypujemy kuleczki, lekko je dociskając, by lakier „związał” i by zadziałał jak klej. Czekamy kilka minut, aż powierzchnia paznokcia wyschnie (do około 20 minut). Po wyschnięciu, całość malujemy lakierem bezbarwnym, gotowe!